sosenkiO agroturystyce

"Dom pod Sosnami" znajduje się w malowniczej wsi Gryżyna w Gminie Bytnica. Wieś położona ok. 20 km od Świebodzina oraz Krosna Odrzańskiego jest siedzibą Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego. Otoczona jest lasami Borów Lubuskich. Na północ od Gryżyny znajduje się rynna jezior gryżyńskich (największe jezioro Kałek). To właśnie położenie wsi, warunki klimatyczne i całkowity brak przemysłu stwarzają wyjątkowe warunki do odpoczynku.

 

Do atrakcji turystycznych najbliższej okolicy należy zaliczyć:

Gryżyński Park Krajobrazowy - rozciąga się pomiędzy Gryżyną a wsią Grabin i dalej do Szklarki Radnickiej

Rykowisko na Łąkach Dobrosułowskich - na łąkach i nieużytkach co roku od września rozgrywa się największe w Europie rykowisko jeleni, gdzie króluje jeleń szlachetny.

Stary Las - zlokalizowany jest nieopodal osady Łasiczyn (koło Budachowa). Na jego terenie znajduje się 11 drzew pomnikowych.

Rzeka Pliszka - znajduje się na połnocno-zachodniej granicy gminy Bytnica. Jest atrakcją przede wszystkim dla miłośników spływów kajakowych i wędkarzy.

Jezioro Gryżyńskie - należy do najczystszych i najpiękniej położonych akwenów Środkowego Nadodrza. Znajduje się ono w północnej części malowniczego Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego.

Zespół pałacu myśliwskiego, z połowy XVII wieku do XIX wieku w Gryżynie.

Kalinowe Pola - 18-dołkowe pole golfowe znajdujące się 12km od Świebodzina w miejscowości Kalinowo.

Dodatkowo w Gryżynie znajduje się boisko do squash'a oraz stadnina koni (Rancho Gryżyna).